Regulamin

Regulamin sklepu internetowego z dnia 01.07.2024 r. 

Regulamin sklepu internetowego DRIP TEAM™
(www.drip-team.com)

 

SPIS TREŚCI:

  • § 1 Definicje
  • § 2 Kontakt ze Sprzedawcą
  • § 3 Wymogi techniczne
  • § 4 Zakupy w Sklepie
  • § 5 Płatności
  • § 6 Realizacja zamówienia
  • § 7 Prawo odstąpienia od umowy
  • § 8 Wyjątki od prawa odstąpienia od umowy
  • § 9 Reklamacje
  • § 10 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
  • § 11 Dane osobowe
  • § 12 Prawa własności intelektualnej
  • § 13 Zastrzeżenia

 

§ 1 DEFINICJE

  • Dni robocze - dni od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
  • Klient - usługobiorca, który zamierza zawrzeć lub zawarł Umowę Sprzedaży ze Sprzedawcą.
  • Konsument - osoba fizyczna, która dokonuje z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązane bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  • Kupujący - każdy podmiot kupujący w Sklepie.
  • Sklep - sklep internetowy DRIP TEAM™ prowadzony przez Sprzedawcę pod adresem www.drip-team.com.
  • Sprzedawca - Bartosz Brzeźny prowadzący działalność gospodarczą DRIP TEAM BARTOSZ BRZEŹNY wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. NIP: 7543352971, REGON: 523027764, adres: ul. Ozimska 68/3, Opole 45-370.
  • Konto - nieodpłatna funkcja Sklepu (usługa świadczona drogą elektroniczną), dzięki której Kupujący może założyć w Sklepie swoje indywidualne konto, na którym posiada dostęp do swojej historii Zamówień w Sklepie oraz informacje osobowe służące przyśpieszeniu procesu składania Zamówienia w Sklepie.
  • Zamówienie - oświadczenie woli Klienta stanowiące ofertę zawarcia umowy sprzedaży produktu ze Sprzedawcą
  • Regulamin - niniejszy regulamin Sklepu.

 

§ 2 KONTAKT ZE SPRZEDAWCĄ

  1. Adres pocztowy: ul. Ozimska 68/3, Opole 45-370
  2. Adres e-mail: info@drip-team.com; store@drip-team.com
  3. Adres do zwrotu towaru/reklamowanego towaru: ul. Górna 32a, Skoroszyce 48-320, Tel. 537 760 364 (telefon dla kuriera):

 

§ 3 WYMOGI TECHNICZNE

  1. Dla prawidłowego funkcjonowania Sklepu potrzebne jest urządzenie z dostępem do Internetu oraz przeglądarka internetowa obsługująca JavaScript oraz pliki cookies.
  2. Dla złożenia zamówienia w Sklepie, poza wymogami określonymi w ust. 1, niezbędne jest aktywne konto e-mail.

 

§ 4 ZAKUPY W SKLEPIE

  1. Sklep DRIP TEAM™ prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem strony internetowej www.drip-team.com wyłącznie na rzecz Konsumentów.
  2. Ceny produktów widoczne w Sklepie są cenami brutto niezawierającymi kosztów dostawy.
  3. Cena wysyłki obliczana jest przed złożeniem zamówienia, po uzupełnieniu adresu dostawy Klienta.
  4. W celu złożenia Zamówienia, Kupujący zobowiązany jest wybrać jedną z dostępnych metod płatności oraz podać dane niezbędne do zrealizowania Zamówienia.
  5. Zamówienie zostaje złożone w momencie potwierdzenia jego treści i zaakceptowania Regulaminu przez Kupującego.
  6. Złożenie Zamówienia jest tożsame z zawarciem umowy sprzedaży pomiędzy Kupującym a Sprzedawcą.
  7. Kupujący może zarejestrować się w Sklepie, tj. założyć w nim Konto, lub dokonywać zakupów bez rejestracji poprzez podawanie swoich danych przy każdym ewentualnym Zamówieniu.

 

§ 5 PŁATNOŚCI

  1. Sprzedawca umożliwia Kupującemu zakup produktów za pośrednictwem elektronicznego systemu płatności internetowych lub tradycyjnym przelewem bankowym.
  2. Kupujący dokonuje zapłaty przed rozpoczęciem realizacji Zamówienia.
  3. W przypadku płatności za pośrednictwem elektronicznego systemu płatności internetowych, Kupujący może dokonać płatności za pomocą karty płatniczej, karty kredytowej, szybkiego przelewu z wybranego banku lub platformy płatniczej tj. PayPal lub Przelewy24.
  4. Sklep nie oferuje płatności za pobraniem.
  5. Produkt zostanie wysłany po otrzymanie płatności przez Sprzedawcę.
  6. Kupujący dokonując zakupów w Sklepie akceptuje wysyłanie faktur drogą elektroniczną przez Sprzedawcę. Kupujący ma prawo wycofać swoją akceptację.

 

§ 6 REALIZACJA ZAMÓWIENIA

  1. Czas dostarczenia produktu do Klienta jest uzależniony od wybranej metody płatności, czasu kompletowania Zamówienia oraz czasu dostawy produktu przez przewoźnika.
  2. Kupujący może wybrać jedną z dostępnych opcji dostawy przed rozpoczęciem płatności za Zamówienie.
  3. Sprzedawca przystąpi do realizacji i kompletowania Zamówienia po jego opłaceniu przez Kupującego.
  4. W sytuacji, gdy w ramach jednego zamówienia Kupujący zakupił towary o różnym terminie realizacji, zamówienie zostanie zrealizowane w terminie właściwym dla towaru o najdłuższym terminie.
  5. W wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku równoczesnego złożenia zamówienia na ten sam towar przez kilku Klientów, może zdarzyć się, że towar nie będzie dostępny. W takiej sytuacji Klient zostanie poinformowany o braku możliwości zrealizowania zamówienia w terminie 3 dni roboczych od dnia złożenia Zamówienia.
  6. Państwa, na terytorium których realizowana jest dostawa: Polska, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, Austria, Chorwacja, Łotwa, Rumunia, Słowenia, Belgia, Dania, Finlandia, Holandia, Szwecja, Estonia, Francja, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Grecja.
  7. Podane w Sklepie czasy dostawy i realizacji Zamówienia są czasami orientacyjnymi i mogą być uwarunkowane różnymi czynnikami zewnętrznymi. Produkty dostępne w Sklepie wysyłane są maksymalnie następnego Dnia roboczego od momentu opłacenia Zamówienia, natomiast czas realizacji Zamówienia na specjalne życzenie Klienta wynosi do 14 dni od momentu jego opłacenia.
  8. W wyjątkowych przypadkach, jeśli z jakichś względów nie ma możliwości zrealizowania Zamówienia, Sprzedawca ma prawo do całkowitego anulowania Zamówienia. W takim przypadku Sprzedawca oddaje całkowitą kwotę taką samą metoda płatności jaką zapłacił Kupujący (chyba że zostanie uzgodniona inna metoda płatności), oraz informuje o zaistniałej sytuacji Kupującego poprzez kontakt e-mail. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość anulowania Zamówienia w ciągu 7 dni od jego opłacenia przez Kupującego.

 

§ 7 PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

  1. Kupujący ma prawo odstąpić od umowy zawartej ze Sprzedawcą za pośrednictwem Sklepu, z zastrzeżeniem § 8 Regulaminu, w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
  2. Kupujący może zwrócić zakupiony towar tylko i wyłącznie, jeżeli nie nosi on żadnych śladów użytkowania, nie został uszkodzony, ani pobrudzony oraz jest kompletny (posiada wszystkie elementy wchodzące w skład produktu tj. metki, dodatki, a także pudełko, które stanowi nieodłączną część produktu).
  3. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym Kupujący wszedł w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Kupującego weszła w posiadanie towaru.
  4. Aby Kupujący mógł skorzystać z prawa odstąpienia od umowy musi poinformować Sprzedawcę, korzystając z danych podanych w § 2 Regulaminu, o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy, wysyłając jednoznaczne oświadczenie (na przykład pismo wysłane pocztą lub informacja przekazana pocztą elektroniczną) zawierające numer Zamówienia, imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, nazwę towaru oraz cenę.
  5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, Kupujący zobowiązany jest nadać produkt w przesyłce zwrotnej przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
  6. W przypadku skorzystania przez Kupującego (będącego Konsumentem) z ustawowego prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej na odległość, skutkującego tym, że warunki promocji obowiązujących w Sklepie nie zostaną spełnione, Kupujący jest zobowiązany do zwrotu wybranego produktu promocyjnego zakupionego w promocyjnej cenie brutto obowiązującej w Sklepie wraz z pozostałymi towarami, które zwraca w ramach odstąpienia od umowy sprzedaży.

SKUTKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY

  1. W przypadku odstąpienia od zawartej umowy Sprzedawca zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (najtańszą możliwą opcją wysyłki z opcji wybieranych przy zakupie produktów, nawet gdy kupujący wybrał którąś z droższych metod), nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji Kupującego o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.
  2. Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Kupujący zgodzi się na inne rozwiązanie.
  3. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze towar od Kupującego, może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towaru.
  4. Sprzedawca prosi o zwracanie towaru na adres podanym w § 2 Regulaminu jak najszybciej, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Kupujący otrzymał towar. Termin jest zachowany, jeżeli Kupujący odeśle towar przed upływem terminu 14 dni.
  5. Koszty zwrotu towaru ponosi Kupujący.
  6. Sprzedawca zwraca pieniądze po otrzymaniu i sprawdzeniu odesłanego towaru.
  7. Kupujący odpowiada za zmniejszenie wartości towaru wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

 

§ 8 WYJĄTKI OD PRAWA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

  1. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość, o którym mowa w § 7 Regulaminu, nie przysługuje w odniesieniu do umowy:
  2. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Kupującego uprzywilejowanego lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
  3. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz spoza podstawowej oferty Sklepu (produkt, którego nie można zakupić poprzez dodanie do go koszyka w Sklepie), zamawiana na specjalne życzenie Klienta;
  4. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  5. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
  6. w której przedmiotem świadczenia jest usługa, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy.

 

§ 9 REKLAMACJE

  1. Podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy wobec Klienta będącego Konsumentem z tytułu rękojmi obejmującej wady fizyczne i prawne, są określone w ustawie Kodeksu cywilnego z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.).
  2. Korzystając z rękojmi Konsument może, na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym:
    1. złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny;
    2. przy wadzie istotnej - złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy;
    3. żądać wymiany rzeczy na wolną od wad;
    4. żądać usunięcia wady.
  3. Zawiadomienia o wadach dotyczących produktu oraz zgłoszenie odpowiedniego żądania można dokonać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres podany w § 2 Regulaminu.
  4. W zawiadomieniu o wadach produktu należy podać jak najwięcej informacji i szczegółów dotyczących przedmiotu reklamacji, rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Podane informacje znacznie ułatwią i przyspieszą rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę.
  5. W celu oceny wad fizycznych Produktu, należy go dostarczyć na koszt Kupującego na adres podany w § 2 Regulaminu. Produkt musi posiadać wszystkie oryginalne opakowania, oznaczenia, metki, dodatki i inne oznakowania, dostarczone przez Sprzedawcę.
  6. Rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę nastąpi w terminie do 14 dni.
  7. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za wady towaru:
    1. wynikające z technologii produkcji produktu;
    2. wynikające z nieodpowiedniej eksploatacji produktu;
    3. powstałe w wyniku użytkowania towaru.
  8. Jako Sklep nie udzielamy gwarancji na sprzedawane przez nas produkty.

 

§ 10 POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ

Sprzedawca wyraża zgodę na rozwiązywanie sporów wynikających ze sprzedaży towarów drogą postępowania mediacyjnego. Szczegóły ustalane są bezpośrednio przez strony konfliktu. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, w tym:

    1. wniesienia wniosku do stałego polubownego sądu konsumenckiego w celu rozstrzygnięcia sporu wynikającego z umowy sprzedaży;
    2. złożenia wniosku do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej w celu wszczęcia postępowania mediacyjnego w celu polubownego zakończenia sporu między Kupującym a Sprzedawcą;
    3. skorzystania z pomocy miejskiego rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej zajmującej się ochroną konsumentów.

Szczegółowe informacje dotyczące pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń można znaleźć na stronie internetowej: http://polubowne.uokik.gov.pl. Konsument ma również możliwość skorzystania z platformy internetowego rozstrzygania sporów dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma ta służy do rozstrzygania sporów między konsumentami a przedsiębiorcami w zakresie zobowiązań umownych wynikających z umowy sprzedaży online lub umowy o świadczenie usług online.

 

§ 11 DANE OSOBOWE

  1. Administratorem danych osobowych przekazanych przez Kupującego podczas korzystania ze Sklepu jest Sprzedawca.
  2. Dane osobowe Kupującego przetwarzane są w następujących celach i w oparciu o następujące podstawy prawne:
    1. zawarcie i wykonanie umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
    2. realizacja obowiązków podatkowo-księgowych (art. 6 ust. 1 lit. c RODO);
    3. obrona, dochodzenia lub ustalenie roszczeń związanych z umową, co jest prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez Sprzedającego (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
    4. identyfikacja klienta powracającego, co jest prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez Sprzedającego (art. 6 ust. 1 lit. f RODO),
    5. obsługa zapytań kierowanych przez Kupujących nieprowadzących jeszcze do zawarcia umowy, co jest prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez Sprzedającego (art. 6 ust. 1 lit. f RODO),
    6. wysyłka newslettera, po uprzednio wyrażonej zgodzie (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).
  3. Podanie danych przez Kupującego jest dobrowolne, ale jednocześnie konieczne do zawarcia umowy. Niepodanie danych uniemożliwi zawarcie umowy w Sklepie.
  4. Dane osobowe Kupującego są przechowywane w bazie Sprzadawcy przez cały czas prowadzenia działalności gospodarczej w celu zapewnienia sobie możliwości identyfikacji klienta powracającego, czemu jednak Kupujący może się sprzeciwić, domagając się usunięcia swoich danych z bazy Sprzedawcy. Jeżeli sprzeciw taki zostanie złożony przed upływem terminu przedawnienia roszczeń z zawartej umowy, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do przechowywania danych Kupującego do czasu upływu terminu przedawnienia roszczeń. Dokumentacja księgowa zawierające dane osobowe Kupującego jest przechowywana przez okres wymagany przez przepisy prawa.
  5. Kupującemu przysługuje prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych; ich sprostowania; usunięcia; ograniczenia przetwarzania; wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania danych z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją Kupującego.
  6. W celu realizacji swoich praw, Kupujący powinien skontaktować się ze Sprzedawcą przy wykorzystaniu danych kontaktowych z § 2 Regulaminu.
  7. W przypadku, gdy Kupujący uzna, że jego dane są przetwarzane niezgodnie z prawem, Kupujący może złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

§ 12 PRAWA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Osoby odwiedzające Sklep są pouczone, że treści dostępne na stronach Sklepu oraz elementy produktów fizycznych (np. zdjęcia produktowe, wizerunki osób) są chronione prawem autorskim na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a prawa autorskie przysługują Sprzedającemu.

Kupujący zostaje pouczony, że dalsze rozpowszechnianie treści objętych prawami autorskimi bez zgody Sprzedającego stanowi naruszenie praw autorskich i może wiązać się z odpowiedzialnością cywilną lub karną.

 

§ 13 ZASTRZEŻENIA

  1. Zakazane jest dostarczanie przez Kupującego treści o charakterze bezprawnym.
  2. Każdorazowo składane w Sklepie zamówienie stanowi odrębną umowę sprzedaży i wymaga osobnej akceptacji Regulaminu. Umowa zawierana jest na czas i w celu realizacji zamówienia.
  3. Umowy zawierane na podstawie Regulaminu zawierane są w języku polskim i podlegają prawu polskiemu.
  4. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania i odwoływania ofert lub promocji oraz zmiany cen produktów w Sklepie, przy czym prawa nabyte przez Kupującego przed wprowadzeniem zmian nie będą naruszone.
  5. W przypadku ewentualnego sporu z Kupującym niebędącym Konsumentem lub przedsiębiorcą uprzywilejowanym, sądem właściwym będzie sąd właściwy dla siedziby Sprzedawcy.
  6. Wszelka odpowiedzialność Sprzedawcy w stosunku do Kupującego niebędącego Konsumentem lub przedsiębiorcą uprzywilejowanym, w granicach prawem dopuszczonych, jest wyłączona.
  7. Odpowiedzialność z tytułu rękojmi względem przedsiębiorcy uprzywilejowanego jest wyłączona.